Гірські велосипеди, або MTB (англ. Mountain bike — маунтинбайк) — призначені для їзди по бездоріжжю. Вперше велосипеди цього класу з'явились на початку 70-х рр. у США, у 80-х почалось серійне їх виробництво, у 90-х вони заполонили весь світ.
Їх характеризує дуже міцна рама, потужні колеса діаметром 26" дюймів (559 mm), шини шириною 1,85-2,5 дюйма, амортизаційна вилка керма, часто і задня амортізаційна «незалежна» підвіска. Кермо пряме, іноді з «ріжками». Для МТВ характерна також велика кількість швидкостей (останні генерації мають формулу передн./задн. перемикачів 3х9=27).
В даній роботі розглядається задача по числовому моделюванні рами велосипеду. Для вирішення завдання були використані програмні комплекси:
- SolidWorks для коректування твердотілої геометрії отриманої в нейтральному форматі;
- Ansys Workbench 14.0 для числового моделювання задачі;
- Розробка моделі. На даному етапі підготовлюється геометрична модель, задається матеріал та його властивості, генерація скінченно-елементної сітки.
- Налаштування вирішувачу та рішення. На даному етапі задаються необхідні налаштування вирішувачу, параметри, забезпечуючи збіжність ітераційного процесу.
- Обробка результатів. На даному етапі отримане численне рішення задачі використовується для візуалізації розподілу фізичних величин.
Рисунок 1 - Рама
Так, як рами для даного типу велосипеду виготовляється в основному з алюмінію в «Engineering Data» обираємо «Aluminum Alloy» та вказуємо, що відповідає:
- Модуль Юнга дорівнює 7,1е+10 Па;
- Коефіцієнт Пуассона – 0.33;
Рисунок 2 - Скінчено-елементна модель
Зобразимо загальну модель навантажень та закріплень(рисунок 3).
Рисунок 3 - Навантаження та закріплення
Навантаження типу «Force» в місці кріплення сидіння велосипеду, прикладається для імітації сидіння людини(рисунок 3 з поміткою [A]) і дорівнює 2500Н.
- Навантаження типу «Force», які в даному випадку являються реакціями опори та зображені на 3 з поміткою [В], [С] і дорівнюють 1250Н.
- Закріплення типу «Displacement» прикладається для обмеження переміщення моделі і допускає переміщення тільки в осі Y(рисунок 3 з поміткою [D]).
- Закріплення типу «Cylindrical Support» прикладається для обмеження обертання моделі(рисунок 3 з поміткою [Е]).
Рисунок 4 - Total deformation
Рисунок 5 - Еквівалентні напруження
Кількість вузлів, млн.
|
Переміщення, мм |
Еквівалентне напруження, МПа
|
1,4
|
0,2665
|
86,16
|
Аналіз результатів показав, що дана модель рами може використовуватися в реальних умовах.
Комментариев нет:
Отправить комментарий