пятница, 6 июня 2014 г.

Аналіз контактного зачеплення зубчастої передачі. Частина 1.

      Зубчаста передача, механізм, що складається з коліс з зубцями, які зчіплюються між собою і передають обертальний рух, перетворюючи кутові швидкості та крутні моменти. Зубчасті передачі знайшли широке поширення серед механічних передач. Завдяки цілій низці переваг, таких як компактність, високий ККД, висока навантажувальна здатність, довговічність і надійність в роботі, малі габаритні розміри в порівнянні з іншими видами передач при рівних умовах, простота обслуговування, порівняно малі навантаження на вали і опори. Конструкцій зубчастих передач  застосовують в дуже багатьох приладах і майже у всіх машинах, в тому числі і самих важких і потужних для передачі найрізноманітніших потужностей та діаметрів коліс.

Рис 1 - Приклад зубчастого зачеплення


    Задачею дослідження конструкції був аналіз контактних напружень, які виникають в зубчастій передачі при контакті в одному та двох полюсах контакту (вході та виході з контакту). Першим етапом курсової роботи була побудова твердотільної моделі шестерні і колеса за допомогою модулю GearTrax для SolidWorks 2008. Gear Trax – незалежна програма для формування елементів передач. Взаємодія в Solid Works полягає в передачі сформованих моделей їх оновлення в Solid Works.При взаємодії з Solid Works можна генерувати профілі зубців які розміщуються в активному ескізі в SolidWorks, створювати всі або вибрані деталі, а також формувати збірку з них.Детали в збірці залишаються вільними остаточне розміщення виконується користувачем на основі отриманої заготовки.

Рис 2 - Підготовленна до імпортувння модель першої взаємодії

Рис 3 - Підготовленна до імпортування модель другої взаємодіїРис 4 - Підготовлена модель третьої взаємодії


  Поетапний розрахунок виконої задачі та аналіз отриманих результатів буде проведено в наступних частинах данної статті.2 комментария:

  1. когда стоит ждать продолжения?

    ОтветитьУдалить
  2. мне такую фишку в дипломе задали. заказал правда в итоге на http://dipstart.ru/
    защита удалась

    ОтветитьУдалить